Покрова Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії

Покрова Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії

14 жовтня Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується Російською Православною Церквою 14 жовтня за новим стилем.

Покрова Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії
Покрова Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії

Це головне осіннє свято, історія якого сходить до 910 року, коли в Константинополі, у Влахернській церкві, де зберігалася риза Богоматері, під час богослужіння юродивий Андрій і його учень Єпіфаній побачили парить у повітрі Богородицю, яка розпростерла над людьми, що молилися своє широке біле покривало — покров . …

У недільний день, під час всеношної, коли храм був переповнений людьми, що молилися, святий Андрій, Христа ради юродивий, о четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, побачив що йде по повітрю Пресвяту Владичицю нашу Богородицю, осяяну небесним світлом і оточену Ангелами і сонмом святих.

Святий Хреститель Господній Іоанн і святий апостол Іоанн Богослов супроводжували Царицю Небесну. Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися за християн і довгий час перебувала в молитві. Потім, підійшовши до Престолу, продовжувала Свою молитву, закінчивши яку, Вона зняла зі Своєї голови покривало і простягнула його над людьми, що молилися в храмі людьми , захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих . Пресвята Владичиця сяяла небесною славою , а покрив у руках Її блищав «краще променів сонячних».

Святий Андрій з трепетом споглядав чудове бачення і запитав стояв поряд з ним свого учня, блаженного Єпіфанія: « Чи бачиш, брате, Царицю і Пані, що молиться про весь світ? ». Єпіфаній відповів: « Бачу, святий отче, і жахаюся ».

Преблагословенна Богородиця просила Господа Ісуса Христа прийняти молитви всіх людей, що закликають Його Пресвяте Ім’я та вдаються до Її заступництва. «Царю Небесний, — проголошую в молитві на повітрі Ангели стоїть Всенепорочна Цариця, — прийми кожну людину, що молиться до Тебе і закликає Ім’я Моє на допомогу, та не отидет від Ліка Мого худий і непочутим ».

Святі Андрій і Єпіфаній, удостоїлися споглядати молиться Богоматір, « довгий час дивилися на розпростерте над народом покривало і на блищала на зразок блискавки славу Господню, і посядуть була там Пресвята Богородиця, мабуть було і покривало; по коли відійшли Її, зробилося і воно невидимим, але, взявши його з Собою, Вона залишила благодать, колишню там ».

Дивне явище Богородиці, що покриває християн, підбадьорило і втішило греків, зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів .

У Влахернській церкві збереглася пам’ять про явлення Богоматері. У XIV столітті російський паломник дяк Олександр бачив у церкві ікону молиться за мир Пресвятої Богородиці, написану так, як Її споглядав святий Андрій.

Але Грецька Церква не знає цього свята. На Русі з дня Покрови починалися весілля, а дівчата в цей день ходили до церкви молитися, щоб Господь послав їм гарних наречених. Народна прикмета підказує, що чим більше снігу на Покрову, тим більше весіль буде в цьому році.

Добавить комментарий