Семисвечник напрестольный 2 ножки

Що подарувати священику

Бра-cреднее-2лампы-1024x804Перед кожною церковною людиною періодично постає проблема: що подарувати своєму духівникові, настоятелю храму, в якому окормлявся, будь-якому іншому священикові, до якого відчуваєш розташування. Вибрати подарунок духовній особі куди складніше, ніж людині світській. А святкових дат, в які хочеться порадувати батюшок, набирається багато. Це Великдень і Різдво, храмове свято, день народження і день тезоіменитства священика, день його висвячення … Фантазія вичерпується швидко.

Питання про подарунки священикам широко обговорюється і на парафіях, і в Інтернеті. Спробуємо тут узагальнити відповіді на нього самих священнослужителів.

Перевагу більшість батюшок віддає богослужбових одягам або тканин для їх пошиття. Фелонь, підризник, ряса, підрясник. Парча, оксамит, щільний шовк, льон з малюнком церковної символіки. Білий шовк, габардин, сорочечная тканину, атлас – для підризник. Для ряси або підрясника підійдуть чорний габардин, натуральний льон, мокрий шовк, напіввовна, креп, бавовна, костюмна тканина. Варто, звичайно, спочатку поцікавитися, одягання якого кольору батюшка хотів би мати.

На другому місці стоїть ладан. Афонський, єрусалимський, грецька, віфлеємській, пасхальний, архієрейський. Вибирати ладан радять по запаху, він повинен бути приємним і не різким. Знайти ладан можна на православній виставці-ярмарку.

Далі йдуть світські подарунки. У священиків, незважаючи на крайню зайнятість, бувають і мирські захоплення. Комусь приємно буде отримати спінінг, іншому – який-небудь «наворот» до комп’ютера, третій художній альбом в хорошому поліграфічному виконанні, якісний диск з духовною або класичною музикою …

У білого духовенства є сім’ї, і нітрохи не менше, ніж особистий подарунок, порадує батюшку і щось корисне для домашнього вжитку, подружжя, діточок. Що саме? Про це можна запитати матінку, в священицької сім’ї всі господарські турботи, як правило, лежать на ній.

На цьому одностайність священиків закінчується. Різні батюшки говорили про своє бажання отримати в подарунок: різні богослужбові предмети для вівтаря; старовинні видання Біблії або Житія святих; кишеньковий требник в шкіряній палітурці; кофр для шат; конкретну ікону; закладку для Євангелія; магнітофон для недільної школи … Воно й зрозуміло, потреби у кожного свої. І, щоб батюшку дійсно порадувати, добре ці потреби з’ясувати заздалегідь.

Усі подарунки, про які ми говорили, можуть виявитися досить дорогими, що перевищують фінансові можливості окремого прихожанина. Тоді варто об’єднатися. Всьому приходу, духовним чадам священика, або якоїсь групи парафіян. Зрозуміло, що кожному хочеться особисто висловити подарунком свою вдячність. Тут належить вибирати, про кого ми дбаємо насамперед – про себе, або про батюшку.

Часто священикам дарують духовну літературу та ікони. Замислимося, чи не є такий подарунок деяка зухвалість з боку мирян. У духовному житті батюшки явно досягли успіху більше нас, і не нам підказувати їм, що варто прочитати. Винятком може бути випадок, коли точно відомо, що конкретна книга (наприклад, збірник проповідей) батюшці необхідна. Ікони в будинку у священика напевно є, причому обрані ним самим, а якщо розвісити всі подаровані, стін може не вистачити.

Те ж саме відноситься до різноманітних православних сувенірів і святинь, які привозили з паломницьких поїздок. Їх у батюшок вже предостатньо і, найчастіше, вони передаровують такі подарунки своїм духовним чадам. Ображатися не варто, краще навіть, вручаючи подарунок, обумовити таку можливість.
Духовне життя священиків куди складніше, ніж у мирян. Батюшкам абсолютно необхідна молитовна допомога. До своїм власним молитвам за них ми можемо приєднати і підтримку більш досвідчених людей. Для цього добре замовити монастирські треби, наприклад, річне поминання. На православних виставках-ярмарках завжди є представники різних монастирів, можна вибрати той, який батюшка особливо любить. Вам випишуть свідоцтво про поминання, яке і послужить подарунком.

  • На закінчення скажемо про спиртні напої, якими прийнято обдаровувати священиків. Тут спектр думок широкий, від повного внутрішнього неприйняття таких дарів (тобто прийме, звичайно, але про себе зморщиться), до натяку на елітарні напої («Батюшки не тільки кагор вживають»).

Батюшки дуже багато роблять для нас, часто ми й не здогадуємося, яка велика їхня допомога. Давайте ставитися до нього дбайливо і дарувати насамперед нашу любов, а потім вже і подарунки. Причому такі, які приносять радість, а не створюють зайві проблеми.

Залишити відповідь